Кульові опори: як не помилитися з вибором
При необхідності заміни кульових опор перед автовласником постає питання: які кульові опори купити? Які кульові опори краще? Розглянемо ці питання докладніше.
Вибір кульових опор
При выботе як кульових опор, так і інших автозапчастин, необхідно виконати як мінімум дві вимоги:
1. Деталь повинна бути взаємозамінної з деталлю, встановленої на автомобіль автовиробником.
2. Співвідношення ціни і якості деталі повинно робити доцільним її придбання.
Самий безпомилковий метод підбору кульових опор, як, втім, і інших деталей автомобіля, - за його VIN-кодом з використанням оригінальних каталогів.
Інший спосіб - з використанням професійних каталогів типу TecDoc. Його недолік - в ньому представлені не всі бренди, популярні в нашій країні.
Найпростіший спосіб - звернутися до фахівців Інтернет-магазину, наприклад autoto4ka.com.uaі вони оперативно підберуть потрібні запчастини з урахуванням побажань автомобіліста щодо брендів, цін, і т. д.
Особливості підбору кульових опор
При підборі кульових опор слід враховувати конструктивні особливості автомобіля. Потрібно мати на увазі, що ряд автомобілів мають властиві їм особливості в підборі кульових опор. Так, для Volkswagen Transporter T4 нижні кульові опори до рестайлінгу (1996 рік) і після рестайлінгу - різні. Вони не взаємозамінні. А для VW T5 застосовуються дві модифікації в залежності від вантажопідйомності машини - стандартні і посилені кульові опори.
Деталі підвіски автомобілів, створених на одній платформі, як правило, однакові. Наприклад, Volkswagen LT і Mercedes-Benz Sprinter мають у своїй підвісці ідентичні кульові опори, що значно полегшує їх підбір.
Параметри кульових опор
Виробники контролюють ряд параметрів кульових опор, що впливають як на вживаність, так і на їх експлуатаційні властивості:
- габаритні і приєднувальні розміри;
- величина відхилень від форми і номінального розташування приєднувальних поверхонь;
- розміри замикаючого елемента, отриманого після обтиснення;
- кут хитання кульового пальця;
- момент опору при гойданні кульового пальця;
- момент опору при обертанні кульового пальця;
- ударна міцність на вигин;
- механічні властивості матеріалу кульового пальця;
- циклічна довговічність кульових пальців при поперечної та осьовому навантаженні;
- ресурс опор за критерієм зносу;
- герметичність;
- морозостійкість;
- озоностойкость та інші.
Короткий огляд брендів
Вибір брендів при купівлі автозапчастин - це, як правило, питання ціни. Самий витратний варіант - покупка оригінальних деталей. Правда, знаючи, що в коробці з написом Volkswagen лежить кульова опора оригінал, вироблена Lemförder, більшість автомобілістів вважають, що, купуючи деталь, упаковану в коробку Lemförder, вони отримують один і той же продукт. Це не зовсім так. Оригінал проводиться за стандартами автовиробника і з дотриманням усіх його вимог, головна з яких - строк служби (ресурс) деталей не повинен бути меншим від гарантійного періоду автомобіля або періоду між ТО (для картриджів). Звідси - жорсткі вимоги до показників якості та довговічності. Вимоги до тих виробів, які виробляються для вторинного ринку автокомпонентів, м'якше. Звідси і різниця в ціні. Так що справа зовсім не в коробці, в яку упаковано запчастину.
Отже, кращий, але найдорожчий варіант - оригінальні, що випускаються під брендом автовиробника і з відповідним маркуванням, деталі. Тобто це Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Renault і т. д.
Наступна група - це компанії, на підприємствах яких виробляють автокомпоненти для поставок на конвеєри автовиробників. Слід обмовитися, що автоконцерни дуже неохоче розкривають імена виробників, що здійснюють постачання деталей на їх конвеєри.
Тим не менш, можна з упевненістю вказати на вже згадуваний Lemförder, а також TRW. Кульові опори Лемфердер і ТРВ цілком виправдовують гроші, які доведеться витратити на їх купівлю.
Далі йдуть (в алфавітному порядку) кульові опори таких брендів: Delphi; Febi; JP Group; Meyle; Moog; NK; Quinton Hazell; RTS, Ruville; Sasic; Sidem; SWAG; Topran.
Список - далеко не вичерпний, його можна продовжити.
Серед бюджетних брендів можна виділити: AutoMega, Maxgear, Profit. Цей список можна продовжувати і продовжувати.
Для японських авто сюди додадуться YAMATO, NIPPARTS, JAPANPARTS.
Для корейських - CTR, ASHIKA, MOBIS та інші.
Який же бренд вибрати? Найчастіше автомобіліст, перепробувавши три-чотири бренди, популярні серед його друзів, колег, знайомих і т. д., зупиняється на одному-двох, які влаштовують його за ціною і якістю. Має значення також і авторитет продавця. Компанії, які цінують кожного клієнта, запропонують йому саме ті бренди, які користуються заслуженою довірою і вже перевірені на практиці.
В інтернет магазині Автоточка - широкий вибір брендів кульових опор. У нас можна купити якісні кульові опори на автомобілі Фольксваген Т3, Т4, Т5, ЛТ, Крафтер":, Пасат Б3, а також Фіат Дукато та Дачія Логан брендів Lemförder, TRW, Quinton Hazell, NK, JP Group, AutoMega, Maxgear, FAST, Topran.
Ремарка. Слід уточнити щодо так званих бюджетних (простіше кажучи, дешевих) брендів. Так, наприклад, належить німецькій компанії Dello бренд автозапчастин AutoMega характеризується порівняно низькими цінами незважаючи на те, що в скромній упаковці з логотипом компанії нерідко виявляються оригінальні деталі. Вся справа саме в упаковці. Компанія, як правило, не перепаковують закуплені в інших виробників запчастини в свою упаковку. На коробку просто наклеюється відповідний стікер. А фірмова упаковка AutoMega має дуже скромний вигляд, або зовсім нейтральна. Ці прийоми дозволяють зекономити значні кошти, що позначається на кінцевій ціні продукту.
Як не купити підробку
На жаль, ринок автозапчастин затоплений фальсифікатом. Найпоширеніший спосіб обдурити покупця - упаковка дешевих деталей, виготовлених у напівкустарних умовах, у спеціально підготовлені коробки відомих брендів. Природно, повної ідентичності оригіналу такої "продукції" добитися неможливо, тому слід звертати увагу на дрібниці:
1. Авторитетні виробники для виготовлення упаковки використовують якісний, міцний гофрокартон з гладкою поверхнею. Друк - у фірмових кольорах, палітра соковита, яскрава. Підробки пакують в коробки з більш дешевого картону. Друк виконана в бляклих тонах, є відмінності у дрібних деталях.
2. Оригінальні продукти солідних виробників як правило, захищені голограмами із зображенням логотипу компанії та службових записів у вигляді надпечаток. Голограми можуть клеїтися на коробки, пакувальні пакети, рідше - на самі вироби.
3. Стікери на коробках мають якісний друк, що містить наступну інформацію:
- логотип компанії;
- назву виробу;
- шифр виробу;
- оригінальний номер (OE) не завжди;
- штрих-код.
4. Особливу увагу слід звертати на якість виготовлення самого виробу.
Ремарка. Підробляють не тільки продукцію відомих брендів. Для шахраїв важливо, щоб продукція бренду добре продавалася та була не найдешевшою.
Комплектність - чим солідніше виробник, тим повніше комплект. Болти, гайки, стопорні кільця - весь необхідний кріплення повинен бути присутнім в коробці з кульовою опорою. Принцип - "Все в одному".
5. Палець кульовий опори в його конічної частини, в якій здійснюється контакт з пильником, повинен бути ретельно відполірований. Не допускається наявність слідів різця, а тим більше - іржі (так, буває і таке!).
Неполірована частину пальця повинна мати темно-сірий колір, що свідчить про проходження виробом термообробки. Опора з пальцем, що називається "з-під різця" - недовго живе на українських шляхах".
Взагалі ж технологія виготовлення пальця кульової опори - тема окремої розмови. Заготовку для цієї деталі виробляють методом холодної висадки (різновид холодної об'ємної штамповки). Висадка сприяє формуванню вигідною з точки зору міцності і зносостійкості структури металу. Зерно стали робиться дрібніше, структура більш щільною. Ні обробка різанням, ні лиття не дає таких властивостей. Для формування сферичної поверхні пальця проводиться обкатка деталі (поверхневе пластичне деформування, що створює залишкову внутрішню напругу, зміцнюючі деталь). Різьба на пальці – холоднокатана, її характеристики в порівнянні з нарізаною різьбою вище на 15%.
Описана технологія, поряд з досконалістю, яке дозволяє отримати дуже якісний продукт, досить дорога, щоб нею могли користуватися всі виробники кульових опор, тому найчастіше їх отримують по кооперації.
6. Корпус кульової опори. Розрізняють корпусу штампозварні, суцільноковані або західні. По міцності одержуваних виробів перші дві технології близькі, закатная технологія дає менш міцні вироби, однак їх параметри не виходять за рамки вимог автовиробників.
Рис. Цельнокованая кульова опора
Рис. Закатная кульова опора
Рис. Штампозварні кульова опора
6. Кришка кульової опори повинна бути завальцьована або запресована без перекосів. Вона не повинна мати деформацій, забоїн, слідів корозії. На кришці повинен бути отштампован або вигравіруваний логотип виробника та шифр виробу.
7. Пильовик шарової опори не повинен мати пошкоджень, замятін, підтікань мастила. Стопорні кільця не повинні мати гострих крайок, задирок. Вони повинні щільно охоплювати пильник, перешкоджаючи потраплянню всередину опори забруднень і витікання мастила.
Правильно підібрана, виготовлена з дотриманням технічних норм і вимог автовиробників кульова опора надовго забезпечить комфорт і безпеку при русі автомобіля.
Колектив Інтернет-магазину Автоточка бажає відвідувачам вдалих покупок і легких доріг!
- Заміна роликів зсувних дверей Фольксваген Т4Стаття - про особливості заміни роликів (роликових опор) зсувних дверей Фольксваген Т4. Розглянуті варіанти комплектів роликів для VW T4 різних періодів випуску. Кількість ілюстрацій - 4.Повна версія статті
- Підбір запчастин для ремонту диференціалу Фольксваген Т4Стаття присвячена особливостям підбору запчастин для ремонту диференціала Фольксваген Т4. Кількість ілюстрацій - 16.Повна версія статті