Продавець Інтернет магазин автозапчастин Автоточка розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
243 відгуків
Інтернет магазин автозапчастин Автоточка

Напрямні (фіксатори) зсувних дверей Т4 і ремкомплекти

в виде спискав виде галереи

    Напрямні зсувних дверей – елемент оснащення сучасного мікроавтобуса. Повною мірою це стосується і Т4, який все ще дуже поширеній на теренах України.

    Лише певний, досить обмежений час, на самому початку випуску «Течика», його бічні двері не мали напрямних. Усувати цей недолік «бусоводам» довелося самостійно, як кажуть, хто на що здатний.

    Інша розповсюджена назва вузла - фіксатор бічних дверей.

    Зсувні двері дуже популярні. Така конструкція – із зсувом уздовж борта, що справа, що зліва – забезпечує автомобілю цілу низку переваг.

    По-перше, зручність паркування.

    По-друге, додаткові вигоди при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, в тому числі і механізованим способом.

    по-третє, дуже зручна посадка і висадка пасажирів, що вимагає, до того ж, мінімум вільного місця збоку і не створює перешкод пішоходам.

Рис. 1. Зсувні (бічні) двері Т4

    Така конструкція, виходячи з її функцій, передбачає додаткове оснащення. Це, в першу чергу, роликові напрямні (або просто ролики), для легкого переміщення дверей уздовж борту машини.

Рис. 2. Комплект роликів бічних дверей Т4

    Далі, це напрямні, які фіксують двері в закритому положенні, що забезпечують щільне притискання її до ущільнювачу, і виключає вібрацію та, відповідно, деренчання і брязкання під час руху.

Рис. 3. Комплект напрямних зсувних дверей VW T4

    Упори, що обмежують переміщення дверей при відкриванні і закриванні.

    Ну і, звичайно, замок і ручки, які керують його роботою, – внутрішня і зовнішня.

    До них же належать фіксатори, що запобігають мимовільному або несанкціонованому відкриванню дверей (наприклад, дітьми) і замикаючі їх зсередини.

    Фольксваген Т4 оснащується трьома роликовими напрямними – верхньою, середньою і нижньою, і двома однаковими парами напрямних (фіксаторів). Кожна напрямна складається з двох компонентів, в просторіччі званих «тато» і «мама».

    В залежності від режиму експлуатації бічних дверей всі ці деталі з тією або іншою інтенсивністю зношуються. Коли величина зносу досягає граничних значень, і працездатність компонента порушується, виникає необхідність ремонту і заміни деяких деталей.

    Що саме відбувається з елементами зсувних дверей при їх експлуатації?

    1. Зношуються робочі поверхні роликів і осей, на які вони насаджені. Полотно дверей просідає. Їх відкривання і закривання вимагає великих фізичних зусиль. При сильному зносі нижніх роликів починається інтенсивний знос інших компонентів дверей.

    2. Конус напрямної розбиває отвір втулки, і в сполученні виникає зазор, що призводить до деренчання дверей і грюкання їх на вибоїнах і нерівностях дороги.

    3. Вібрація дверей прискорює знос ущільнювача, зазор далі збільшується, проникають всередину салону волога, пил і бруд з дорожнього полотна, а також вихлопні гази, що погіршує комфорт в автомобілі під час його руху.

    Зношуються обидві деталі – втулка напрямної і конус стопорної цапфи.

    Виникає необхідність відновлення працездатності вузла.

    Якщо зношена тільки втулка, достатньо її замінити, хоча це і не передбачено регламентом автовиробника. При зносі корпусу напрямної («мами»), потрібна заміна компонента в зборі.

    Стопорна цапфа при нерівномірному зносі робочого конуса також підлягає заміні, бо подальша експлуатація її призведе до прискореного зношування втулки.

    Обидві деталі (цапфа і напрямна) доступні тільки в оригіналі. Ціна повного комплекту (на одні двері) може перевищувати 2 тис. грн.

    За необхідністю заміни напрямні (фіксатори) для VW T4 можна купити в нашому Інтернет магазині:

    1. Напрямна зсувних дверей (втулка) Т4 VAG 701843637 (рис. 4).

Рис. 4.

    2. Цапфа стопорна зсувних дверей Т4 VAG 701843841 (рис. 5).

Рис. 5

    Своєчасно виявлений знос дозволяє уникнути таких істотних витрат. Досить замінити ремкомплект, що складається з двох ремонтних втулок, щоб відновити працездатність вузла.

    Які наслідки несвоєчасної заміни зношених компонентів напрямних зсувних дверей?

    Чим довше експлуатується Т4 з фіксаторами, що вимагають заміни, тим вище ціна питання. Інтенсивно зношуються роликові напрямні, ущільнювач, а також деталі замка і ручок. Усі ці компоненти з часом потребуватимуть заміни, що пов'язане зі значними фінансовими витратами.

    В інтернет магазині Автоточка можна купити ремкомплекти двох вітчизняних виробників:

    - Protector 701843637KIT;

Рис. 6. Ремкомплект напрямних зсувних дверей Фольксваген Т4 701843637KIT

    - ATP ND 701843637.

Рис. 7. Ремкомплект напрямної зсувних дверей VW T4 ATP ND 701843637

    Чим відрізняються один від одного ці два продукти?

    Перший, який виробляє компанія Protector, складається з двох ремонтних втулок і розрахований на реставрацію комплекту напрямних (2 шт) на одні двері.

    Другий (виробник ATP) розрахований на відновлення однієї напрямної, тобто для ремонту одніх зсувних дверей буде потрібно два таких комплекти.

    Відрізняються два вироби один від одного технологією виготовлення. Protector використовує лиття під тиском, ATP – точіння на токарних напівавтоматах. Обидва виробники використовують капролон чорного кольору – сучасний високотехнологічний конструкційний пластик з антифрикційними властивостями.

    Порядок заміни втулок напрямних бічних дверей Т4 – дивись тут.

    Актуальні статті по цій темі:

    - Напрямні зсувних дверей VW T4.

    - Як відремонтувати напрямні бічних дверей Т4?

    - Регулювання зсувних дверей Т4.

    Відповіді на актуальні запитання

    1. Який ресурс ремонтної втулки?

    Ресурс деталей вузла в значній мірі залежить від інтенсивності експлуатації зсувних дверей мікроавтобуса.

    При середній інтенсивності використання бічних дверей ресурс змінних напрямних втулок становить від 3 до 5 років.

    2. Чи потрібно змащувати напрямні?

    Змащення напрямних зсувних дверей Т4 не потрібно.

    По-перше, ремонтні змінні втулки виробляються з капролона чорного кольору, наповненого графітом. Цей матеріал має відмінні антифрикційні якості. Вироби з нього успішно працюють без змащення.

    По-друге, за умовами роботи напрямні схильні до впливів зовнішнього середовища (волога і пил з абразивними частинками). Якщо нанести на робочі поверхні мастило, на них буде налипати пил, що тільки прискорить знос деталей.

    3. Відрізняються розміри ремонтних напрямних втулок від оригінальних?

    Дійсно, якщо поставити поруч оригінальну напрямну і ремонтну втулку, візуально отвір під конус цапфи у ремонтної втулки виглядає меншим. Це добре видно на фото.

Рис. 8. Змінні втулки напрямні зсувних дверей Фольксваген Т4 

    Насправді відрізняється розмір фаски – у ремонтної втулки вона трохи менша. Крім того, буквально на одну десяту міліметра виконано «у плюс» конусний отвір.

Рис. 9. Креслення напрямної втулки зсувних дверей VW T4

    Це зроблено з тієї причини, що ремонтна втулка розрахована на роботу як з новою, так і трохи зношеної цапфою. Для цього вона виготовляється з отвором трохи меншим, ніж в оригінальної втулки. У процесі роботи втулка притирається до конусу і вже буквально через кілька днів після заміни поверхні щільно прилягають одна до одної, забезпечуючи надійну фіксацію зсувної двері в закритому стані.

    4. Чи потрібне регулювання бічних дверей після заміни втулок напрямних?

    Після заміни втулок рекомендується перевірити прилягання зсувних дверей до ущільнювача і панелей кузова. При необхідності слід відрегулювати зазори, як це описано в нашій статті.

    Також слід перевірити стан роликових напрямних, особливо нижніх. При необхідності їх потрібно відрегулювати або замінити. Зношені ролики сприяють просіданню бічних дверей і інтенсивному зношуванню напрямних.

    5. Які наслідки несвоєчасної заміни зношених втулок напрямних зсувних дверей?

    Коли знос втулок досягає граничних значень, при яких бічні двері перестають надійно фіксуватися, у вузлі виникає зазор, що призводить до ряду негативних наслідків:

    - двері не щільно прилягають до ущільнювача, в салон машини проникає пил, бруд і волога ззовні, що негативно позначається на комфорті;

    - збільшується інтенсивність зносу напрямних – отвору втулки і конуса цапфи. Результат – необхідність заміни обох складових вузла, доступних тільки в оригіналі за цінами далеко не гуманними;

    - крім того, інтенсивно зношуються роликові напрямні, які ще більше посилюють гнітючу картину руйнування елементів двері, що супроводжується надокучливим деренчанням і брязканням на нерівностях дороги.

    Своєчасна заміна недорогої деталі – напрямної втулки – дозволить уникнути в подальшому значних витрат часу і коштів.

    Звертайтеся! Онлайн ми відчинені для вас 24/7.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner